About Us

Danial's cuisine’e hoş geldiniz! Restoranın şefi ve part-time sahibi Danial, 30 yıl boyunca dünyanın pek çok ülkesini gezerek çalışmış ve tüm ülkelerin en iyi yemeklerinin tariflerini Alanya'ya getirmiş ve kendi restoranını kurmuş, bu da bir marka haline gelmiştir. gastronomik yemekleri sevenler için popüler bir yer. Onun için ana kural ürün kalitesi ve müşteri memnuniyetidir!
Welcome to Danial's cuisine! The chef and part-time owner of the restaurant, Danial, has traveled and worked in many countries of the world for 30 years of travel and brought recipes for the best dishes of all countries to Alanya and founded his own restaurant, which has become a popular place for lovers of gastronomic dishes. The main rule for him is the quality of products and customer satisfaction!
Добро пожаловать в Danial’s cuisine! Шеф и по совместительству владелец ресторана - Даниал за 30 лет путешествий побывал и поработал во многих странах мира и привез в Аланию рецепты лучших блюд всех стран и основал свой ресторан который стал популярным местом любителей гастрономических блюд. Главным правилом для него является качество продуктов и довольство клиентов!

TOP